Rendkívüli felvételi eljárás a 2021-2022-es tanévre

Rendkívüli felvételi eljárás a 2021-2022-es tanévre

  Iskolánk rendkívüli felvételi eljárást indít az alábbiak alapján: eljárás időtartama: 2021. május 10. – 2021. augusztus 31. az eljárást az alábbi képzésekre...

On-line beiratkozás menete

On-line beiratkozás menete

Kedves leendő 9.-es Várisok! Tisztelt Szülők!   Ebben az évben is lehetőségük van az on-line beiratkozásra. A Kréta rendszeren keresztül június 15-e után nyílik meg az erre szolgáló...

Ballagás 2020 - 2021

Ballagás 2020 - 2021

Szeretettel meghívunk minden kedves érdeklődőt a KSZC Vári Szabó István Szakképző Iskola és Kollégium 2020/21-es tanévének április 30-án (pénteken) 14 órakor tartandó online ballagására! Kedves...

Végleges felvételi lista a 2021-2022-es tanévre

Végleges felvételi lista a 2021-2022-es tanévre

 Megjelent az iskolánk 2021-es Végleges Felvételi Listája. Közzétesszük a 2021-2022-es tanévre a felvételi listánkat azon tanulók névsorával, akik felvételt nyertek intézményünkbe.  A...

A magyar költészet napja

A magyar költészet napja

Április 11. A magyar költészet napja 1964 óta ezen a napon, József Attila születésnapján ünnepeljük a Magyar Költészet Napját. Ezen alkalomból a magyar munkaközösség versíró, versmondó...

Vári szakképzések - 2021

Vári szakképzések - 2021

Váris szakképzéseink - 2021Vár a Vári!

Hogyan tartsuk meg a vásárló személyét?

Hogyan tartsuk meg a vásárló személyét?

Hogyan tartsuk meg a vásárló személyét?Kuklisné Horváth Ildikó tanárnő újabb tanulmánya Mit is értek ezalatt? A vásárló lehet kíváncsi, lehet kötekedő, lehet bizonytalan és lehet...

Czinnerné Marek Mária tanárnőre emlékezve

Czinnerné Marek Mária tanárnőre emlékezve

   Czinnerné Marek Mária tanárnőre emlékezve Szomorú és fájdalmas hírt kapott a Vári Szabó István Szakképző Iskola. A covid vírussal folytatott ádáz küzdelemben elhunyt Czinnerné Marek Mária,...

Tavaszi oktatási forgatókönyv

Tavaszi oktatási forgatókönyv

Tavaszi oktatási forgatókönyv a Váriban 2021.03.29-31. Igazgatói szünet 2021.04.01-06. Tavaszi szünet Első tanítási nap 04.07. (szerda)

Igazgatói pályázat

Igazgatói pályázat

A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal a szakképzésről szóló 2019. évi LXXX. törvény 46. § (3) – (4) bekezdése alapjánpályázatot hirdet a Kiskunhalasi SZC Vári Szabó István Szakképző...

Ágazati vizsgák időpontjai

Ágazati vizsgák időpontjai

  Ágazati alapvizsga beosztás 2020.-2021. tanév, 2021. június  Ágazat Szakma Létszám időpont Kezdés Írásbeli Fa- és bútoripar 4 0722 08 01...

Március 15-ei megemlékezés

Március 15-ei megemlékezés

Márc. 15-ei megemlékezés Összeállította: Fésüsné Bakos Ágnes és Szabó Roland Linkek: https://www.facebook.com/variszaboistvan.iskola/videos/270189044574039,...

Ideiglenes felvételi jegyzék - 2021

Ideiglenes felvételi jegyzék - 2021

Megjelent az iskolánk 2021-es Ideiglenes Felvételi Jegyzéke. A dokumentum letölthető a Dokumentumok/Tájékoztató dokumentumok/Ideiglenes felvételi jegyzék - 2021 menüpontban, illetve itt:

 • Rendkívüli felvételi eljárás a 2021-2022-es tanévre

  Rendkívüli felvételi eljárás a 2021-2022-es tanévre

 • On-line beiratkozás menete

  On-line beiratkozás menete

 • Ballagás 2020 - 2021

  Ballagás 2020 - 2021

 • Végleges felvételi lista a 2021-2022-es tanévre

  Végleges felvételi lista a 2021-2022-es tanévre

 • Tervezett képzéséink - Felnőttek számára

  Tervezett képzéséink - Felnőttek számára

 • A magyar költészet napja

  A magyar költészet napja

 • Vári szakképzések - 2021

  Vári szakképzések - 2021

 • Hogyan tartsuk meg a vásárló személyét?

  Hogyan tartsuk meg a vásárló személyét?

 • Czinnerné Marek Mária tanárnőre emlékezve

  Czinnerné Marek Mária tanárnőre emlékezve

 • Tavaszi oktatási forgatókönyv

  Tavaszi oktatási forgatókönyv

 • Igazgatói pályázat

  Igazgatói pályázat

 • Ágazati vizsgák időpontjai

  Ágazati vizsgák időpontjai

 • Március 15-ei megemlékezés

  Március 15-ei megemlékezés

 • Ideiglenes felvételi jegyzék - 2021

  Ideiglenes felvételi jegyzék - 2021

 • Új intézkedések március 8-tól

  Új intézkedések március 8-tól

 

Czinnerné Marek Mária tanárnőre emlékezve


 

 Czinnerné Marek Mária tanárnőre emlékezve

Szomorú és fájdalmas hírt kapott a Vári Szabó István Szakképző Iskola.

A covid vírussal folytatott ádáz küzdelemben elhunyt Czinnerné Marek Mária, Maja néni, a cukrászokat tanító nyugdíjas szakoktató. Döbbenten állunk a hír hallatán és mindenki keresi a szavakat, mellyel érzéseit ki tudná fejezni. Így teszünk mindannyian, az iskolavezetés, a kollégák, a vendéglátós tanáraink, az ismerőseink és egykori tanítványai is. Mindenkit megérintett, hogy férje elvesztése után pár hétre Ő is elment.

 

A vendéglátós kollégák és a tanítványok búcsúzó szavai:

Bognárné Varjú Mónika, cukrász oktató, egykori tanítvány

Szeretett osztályfőnökömmel 30 évvel ezelőtt kezdődött a kapcsolatunk, az első tanítványai között voltam. A sok-sok évtized alatt nagyon sok tanulót tanított meg a szakma rejtelmeire és annak szeretetére, közülük egy vagyok én is.

Később is mindig tudtam rá számítani, a tanítás során is segítette munkámat. Sokszor beszélgettünk, jó tanácsokkal látott el. Szívesen jött vissza iskolánkba, mint zsűrielnök, ilyenkor olyan szeretettel, gondoskodással tudott a tanulók felé fordulni, hogy minden alkalommal csak csodálattal figyeltem Őt, mindig tanultam tőle valamit.

Emlékeimben a végtelen kedvességét, a türelmét, a szakma szeretetét és a tudás önzetlen átadását őrzöm.

Ég veled, Maja néni!

 

Dora Roland, pincér oktató

Ne felejtsd, soha ne felejtsd el a szeretteidet, az ismerőseidet, a barátaidat és a kollégáidat! Azokat az embereket, akik tettek valami maradandót az életed alakulásában! Így én soha nem fogom elfelejteni, Maja nénit és Jani bácsit, akik mindig szívesen fogadtak, kedves szavakkal és sok szeretettel fordultak felém. Szívemben őrzöm e számomra két nagyon értékes embert, akikről szívesen fogok mesélni a kisfiamnak is. Nyugodjatok békében!

 

Mondovics József, cukrász, szakács oktató

 

Egykor együtt kezdtük meg a munkát a Keróban. Kezdetben tartottam tőled, de rá kellett jönnöm, hogy mennyire közvetlen ember, jó szakember és kolléga vagy. Bármikor fordulhattam hozzád akár szakmai, akár magánéleti problémával. Ha rossz dolgok értek, mindig arra kértél, hogy próbáljam meg pozitívan megközelíteni a problémát. Érveléssel, jó szóval próbáltad helyes irányba terelni a dolgokat. Példakép volt számomra, ahogyan Ti a Jánossal éltetek. Most teljesen másként és utoljára köszönök mindent!

Nyugodj békében Majácska!

Stenczel Ferenc, pincér oktató

1991 novemberében találkoztam személyesen Majácskával. Számomra Ő nemcsak egy szakoktató volt, egy igazi csapatjátékos, hanem példamutató szülő, csupa szív, empátiával megáldott ember is, akinek mindig fontos volt, hogy a kollégák, akik körülvették, felnézzenek rá. Az élet bármely területén példaképnek lehetett tekinteni. A tanulók felnéztek rá, bíztak benne és maradéktalanul elfogadták az instrukcióit, tanácsait. Mindazokat a szakmai tapasztalatokat, melyeket a hosszú évek során szerzett, megosztotta velük. A bizonytalanokat is a tanulás irányába tudta vezetni. Aktív szerepet vállalt a közösségi munkában, olyan kreatív, építő ötletekkel színezte az együtt végzett munkát, ami számomra maradandó élményt nyújtott. Nyugdíjas évei alatt is próbálta támogatni és segíteni a jövő nemzedékének fejlődését. Engem személy szerint magával ragadott, az a mérhetetlen emberi és szakmai alázat, a tisztelet, amit ő képviselt.  A másik emberben mindig a jót látta meg először. Ilyen kollégából, illetve emberből kellene több! Távozásával egy értékes embert, szakembert, kollégát és barátot veszítettünk el!

Kutyifa Gábor, mestercukrász (Szent Korona Cukrászda Soltvadkert), egykori tanítvány telefonon mondta el gondolatait:

Miért a jók mennek el?! Teljesen letaglózott a hír. Nekem Maja néni a szakmámat jelenti és azt, hogy azt csinálhatom, amit egész életemben szerettem volna. Élmény volt tőle tanulni, tiszteltem Őt, igyekeztem mindent beleadni, mert kölcsönösen kedveltük egymást. Emellett inspirált engem, mindig a legjobb pillanatban vett rá, olyan szakmai feladatokra, hogy ma is úgy érzem, a mestereim mellett Neki kell megfelelnem a napi munkám során. Büszkén mutattam meg neki január végén a legújabb díszmunkáim fotóit. Terveztem, hogy a nyáron személyesen is elmegyek hozzá és kielemezzük azokat. Úgy isten igazából szakmáztunk volna, csak mi ketten!

Fájó szívvel búcsúzom!

Illés Lajos, szaktanár

Annyira nehéz most nem hinni, nem érezni, hiszen olyanok voltunk, mint a testvérek!

Egy a szülőföldünk, Kisszállás, mindig mondtuk, a jó emberek itt születnek. Együtt jártunk Budapesten a Vendéglátó Főiskolára, azonos volt a családjaink gondolkodása, mentalitása. Hasonló szellemben neveltük gyermekeinket, ugyanazt vallottuk és tettük a cukrász szakma oktatásában együtt, több évtizeden át. Szép és nemes dolgokra tanítottad diákjaidat, akik közül szép számmal lettek mesterek, iskolánk büszkeségei. Nagy tisztelettel és szeretettel beszélnek Rólad! Túláradó örömmel számoltak be Neked a sikereikről, januárban Gábor osztotta meg szakmai örömét, terveit. Te mindig tudtál az életük alakulásáról is.

Olyan tekintélyed volt Kiskunhalas és környéke cukrászataiban, hogy az példátlan. Igazi szakmai barátságot ápoltál egykori munkahelyeddel a Budapesti Huba utcai Vendéglátó Iskola tanáraival. Számodra a család mellett a szakma, a munka volt és maradt mindenek előtt! Örültünk, mert nyugdíjasként is visszajártál közénk. Patronáltad az utódaidat, jó tanácsokkal láttad el egykori tanítványaidat. Örömmel nyugtáztad, minden rendben van, lesz ebben az átalakuló, zaklatott szakmai oktatásban.

Nem! Nincs ez így rendjén, Majácska! Szükségünk lenne a bölcs meglátásaidra, a Váris sütemény bemutatókon a jelenlétedre, a finom észrevételeidre, mert így keserédes lett minden…Ég Veled, Veletek!

A vendéglátós munkaközösség súlyos hiányként éli meg elvesztésedet!

Hírnaptár

Május 2021
H K Sze CS P Szo V
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Friss híreink

Iskolaorvos

Iskolaorvos: Dr. Abonyi Katalin
Kiskunhalas, Hajnal u.5. 77/425-577

Védőnő: Dancs Eszter
70/3399469
e-mail: dancseszter@citromail.hu

Fogadóóra:

helye: kollégium épület, védőnői iroda
ideje: minden szerda 800-1200

 

Vári Szabó SZKI admin@variszabo.hu